Головна » 2018 » Грудень » 27 » В Херсонській спеціалізованій школі I-III ступенів №57 стартувала НУШ
13:53
В Херсонській спеціалізованій школі I-III ступенів №57 стартувала НУШ

 Враження від роботи в 1-х класах позитивні. Діти щасливі від того, що стали першокласниками: із задоволенням ідуть щоранку до школи, легко комунікують один з одним та дорослими, що їх оточують у школі.

Кожен перший клас – це єдиний організм, міцна спільнота, яка вміє та охоче працює разом.

Чудово, що  отримали необхідну техніку: ноутбуки, фабрики друку, проектори, коркові дошки, фліпчарти і ламінатор.

Завдяки співпраці з батьками був придбаний сучасний різноманітний дидактичний матеріал: магнітні дошки, математичні планшети, віяла цифр та букв, рахівниці. Це універсальні засоби навчання і виховання, які відображають різноманіття конкретних явищ, предметів навколишнього світу; організовують сприйняття і спостереження учням реальної дійсності; значно впливають на сенсорну сферу учнів, розвивають їх спостережливість, мислення, уяву; стимулюють пізнавальну і творчу активність, допомагають розвитку інтересу до навчання; підвищують якість засвоєння.

Наприклад, ми використовуємо ЛЕГО-конструктор – гарна альтернатива рахунковим паличкам, фішкам для звукового аналізу. “Родзинка” ЛЕГО в тому, що дитина поєднує розумові та практичні дії. В освітньому процесі широко використовується Е-навчальне середовище. Діти грають в навчальні ігри онлайн, переглядають безліч відео та слухають музичні твори. Ми намагаємось залучити всі органи чуття дитини для всебічного вивчення предмету дослідження.

Кабінети 1-х класів облаштовані відповідно до вимог НУШ: класи  поділені на певні навчальні зони:

 - Осередок для навчально-пізнавальної діяльності.

Саме тут діти здійснюють свої перші відкриття та роблять упевнені кроки у навчанні. У цій зоні розміщені мобільні парти, які  легко переміщуються для зручної групової чи індивідуальної роботи учнів;  дошки: звичайна та коркові; невеликі стенди для розміщення інформації, яка безпосередньо стосується життя класу: календар днів народжень учнів, розклад уроків, план цікавих позаурочних заходів.

- Змінні тематичні осередки.

Ці осередки мають  все необхідне для вивчення нової теми та предмету загалом. Тому саме тут  розташовуються стенди та фліпчарти, на яких розміщуються тематичні таблиці та діаграми для наочного висвітлення теми, портрети видатних діячів, книжки. Вони завжди оформлені креативно, бо стосуються безпосередньо освітнього процесу. Так, щоб учні самі хотіли підійти ближче та усе роздивитися.

- осередок для проведення дослідів.

Це  справжній куточок природи, що розпалює дослідницькі здібності наших учнів. А досліджувати доводиться багато чого! Проте для початку діти  спостерігають за особливостями росту рослин чи за поведінкою рибок в акваріумі.

- Бібліотечка.

Це своя міні-бібліотечка, де можна швидко знайти цікаву чи співзвучну з темою уроку літературу, яка ніколи не буде зайвою! Більше того, там добре влаштований справжній буккроссинг: учні  приносять туди власні книжки, які точно  прочитають усі!

У класній кімнаті  розміщена «Дошка настрою», на якій кожен учень, виставляючи навпроти свого прізвища чи фото певний смайлик, показує, що відчуває: захоплення, здивування, смуток, радість тощо. А вчитель  слідкує за тим, як змінюється настрій дітей упродовж дня.

Освітній простір став більш розширеним. Облаштовані у холі центри відпочинку, творчості, читання. Там кожного ранку проходять «ранкові зустрічі», де учні збираються, щоб привітати один одного, вислухати думки друзів. «Ранкова зустріч» формує ті цінності, що стають основою для створення відповідальної та дбайливої спільноти дітей. Їм у такій атмосфері подобається працювати і відпочивати, вони чудово сприймають матеріал.

В цьому навчальному році працюють досвідчені вчителі. У 1-А класі  класний керівник - Богатирьова Людмила Василівна. Вчитель вищої категорії, керівник МО вчителів початкових класів. У 1-Б класі  класний керівник - Заїка  Ірина Дмитрівна.  Вчитель вищої категорії. Олійникова Олена Олексіївна, класний керівник 1-В класу.  Вчитель вищої категорії, вчитель-методист, керівник шкільного театрального колективу «Веселята», який у 2014 році отримав звання «Зразковий колектив».

Вчителі 1-х класів пройшли «Онлайн-курс для вчителів початкової школи» та навчання в ХАНО відповідно до Концепції «Нова українська школа».

Вони - вчителі нового покоління: психологічно та емоційно компетентні,  лідери і менеджери,  гарні професіонали, вільні від стереотипів, успішні люди, володіють презентаційними навичками, формують знання та навички потрібні у сучасному світі, розуміють кожну дитину, знаходять підхід до кожної особистості, враховуючи її характер та вдачу, допомагають і підтримують працю дитини, стимулюють її творчі ідеї, готують до майбутнього динамічного життя, щоб згодом вона стала самостійною, творчою, впевненою в собі людиною!  

Переглядів: 24 | Додав: Школа | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0